O masážích

 

Vítejte ......

Rád bych Vás na těchto stránkách seznámil s tím, čím jsem tu pro Vás...

Prostřednictvím masážních technik - zprostředkovat, obnovit, prohloubit - rovnováhu nejen ve Vašich svalech.

Masáž je terapie, kterou se může aplikováním tlaku na svaly a tkáně zmírňovat a předcházet bolestem, odstraňovat únavu a svalové napětí, zlepšovat krevní oběh, uvolňovat psychické stresy a napětí. Zlepšuje duševní pohodu, celkově regeneruje a dopomáhá k uvolnění organismu. (Toto je obecně známé.) 

Sám však, ze svých zkušeností vím, že toho masáže nabízí i více. Jde o to, co jim my sami dovolíme a do čeho se až pustíme. Přinejmenším nás zcela přirozenou cestou PROPOJUJÍ S NAŠÍM TĚLEM, přivádí nás do TEĎ. Jsme-li při masáži zcela přítomni, soustředíme-li se plně na místo, které přijímá dotek, vypneme myšlení, jsme ve svém tichu - jsme ve svém těle. Už jen toto navrácení k Sobě je blahodárné a v dnešním uspěchaném světě vzácné. Masáž nás tedy vede do Těla, k Sobě, ke své Duši. Neboť vše je propojeno. Je fakt, že ne každý má odvahu Sám sebe se Sebou konfrontovat..., Sám se Sebou pobýt, nebo třeba jít až k podstatě zdravotního problému...atd.

Masáž je nejstarší formou terapie. Snad v každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže. Popisy mnoha metod známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Například v Egyptě z 1600 př. n. l. v Ebersově papyrusu, kde se uvádí masáž jako jeden z možných prostředků léčby. Nebo čínský rukopis z roku 2700 př. n. l. doporučuje každé ráno provádět automasáž "proti nachlazení, pro udržení vláčnosti orgánů a jako prevence proti zdravotním potížím." 

Nechci však tímto úvodem říci, že masáž tu byla dříve než člověk :) Ta určitě vznikla až potom... Ale jak vznikala v různých kulturách, vznikaly i různé techniky. Ani já se nezaměřuji specielně na jednu techniku.                            Vycházím z klasické sportovní a rekondinční masáže, avšak přidávám prvky ze ZEN masáže a další osvědčené prostředky. Vybírám si dle své zkušenosti a intuice, aby masáž byla pro klienta příjemná a účinná. Při masírování jsem cele přítomen, takže se do masáže promítají vlastně všechny mé zkušenosti, třeba i ze zájmu o čínskou medicínu, zkušenosti aktivního sportovce, cvičence. Soustřeďuji se plně na to, co dělám. 

Nejsem na dlouhé "opovídávání". Zastávám názor, že za člověka mluví nejvíce jeho činy a on sám ze sebe, aniž by mluvil. Takže je nelepší přijít a zažít...